Online Alışveriş
2021
Uluslararası
Bursa 
365 Gün Film Festivali
20-31.Ekim.2021
Alman Filmleri Festivali

BURSA ALMAN FF

BURSA AMERİKA FF

BURSA ANİMASYON FF

BURSA AVRUPA VE YENİ DÜNYA FF

BURSA BELGESEL FF

BURSA ÇEVRE FF

BURSA ÇOCUK VE GENÇLİK FF

BURSA DANİMARKA FF

BURSA DOKTOR FF

BURSA ENGELSİZ FF

BURSA FANTASTİK FF

BURSA FELSEFE FF

BURSA FF

BURSA FRANSA FF

BURSA İNGİLTERE FF

BURSA İSPANYA FF

BURSA İSVEÇ FF

BURSA İTALYA FF

EKİM

KASIM

ARALIK

OCAK

ŞUBAT

MART

NİSAN

MAYIS

HAZİRAN

TEMMUZ

AĞUSTOS

EYLÜL

BURSA JAPONYA FF

BURSA KADIN FF

BURSA KADIN KISA FF

BURSA KISA FF

BURSA MEDYA FF

BURSA RUSYA FF

BURSA SİNEMA VE HUKUK FF

BURSA ULUDAĞ FF

2022
2023
2024
2025
20
27
Ekim.2021.Çarşamba
16
23
Ekim.2021.Cumartesi
Manevi Yapılar (1927)
Spiritual Constructions / Seelische Konstruktionen
İlk gösterim tarihi: 1927
Yönetmeni: Oskar Fischinger
Yapımcı: Oskar Fischinger 

SPIRITUAL CONSTRUCTIONS izlemek için saf bir zevktir. Anamorfik erkeklerin kaprisli ve yine de biraz dengesiz silüetleri, hiçbir şeyin olması gerektiği gibi hareket etmediği veya hareket etmediği, beklendiği veya beklendiği gibi hareket etmediği bir dünyada bükülür ve dönüşür.

Oskar Fischinger'in en eski filmlerinden biri olan Seelische Konstruktionen (Almanca olarak bilinir), gelecek on yıllarda tasarlayacağı müzikal olarak harmanlanmış deneysel animasyonun başyapıtlarına giden yolu açıkça gösterir. Ustalıklı zamanlama ve ritim duygusu, kolay ve doğal - her ne kadar açıkça Fischinger-vari olsa da - deneklerin karakter özellikleri ve hem çizgi hem de hareketin pürüzsüz kesinliği zaten mevcut. Hiçbir fiziksel sınırlamaya bağlı değilmiş gibi görünen siyah siluetli, yarı çizgi film karakterleri (Lotte Reiniger'in kesikli formları kadar katı bir şekilde kendi kendine yetmeyen) benzersizdir. Sanki saf cıvadan yapılmışlar ve müziğe ayarlanmışlar gibi şekillere, yapılara, nesnelere, desenlere ve hatta birbirlerine dönüşüyorlar. "Hikaye"ye gelince, bu oldukça anlamsız ve kesinlikle aptalca. ama aynı zamanda biraz karanlık ve dolambaçlı bir renk de var; canavarlaşan adamlar, kontrol edilemeyen şekil değiştirmeler ve sürekli, neredeyse çaresiz hareket. Ve hepsi bir parça eğlenceli klasik müzikle güzel bir şekilde evli, bu yüzden Fischinger'in de ticari markası. Daha sonraki çalışmalarının çoğundan çok daha az soyut, ancak farklılıklarını ve eğlenceli açılımlarını izlemek çok ödüllendirici.
17
24
Ekim.2021.Pazar
Havadan Etkilenen Melodi (1942)
Yöneten: Hans Fischerkösen
Senaryo: Horst von Möllendorff
Müzik: Lothar Brühne
Animasyon, 6 Nisan 1943, 10 dk.
Almanya
Olay örgüsünün genel hatları, çayırda terk edilmiş bir gramofon bulan ve üzerinde plak çalmak için iğnesini kalem olarak kullanan bir arıdır.
18
25
Ekim.2021.P.tesi
Denge (1989)
Yöneten: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein
1989, 7 dakika, Almanya
Balance ,1989'da vizyona giren bir Alman sürrealist stop-motion animasyon filmidir . İkiz kardeşler Wolfgang ve Christoph Lauenstein tarafından yönetildi.